Швидка медична допомога

Попередження

Цей сайт має інформаційний характер, при розумінні про захворювання необхідна кваліфікована медична допомога, не займайтеся самолікуванням - це може призвести до негативних наслідків для організму

Реклама

Статистика

Абсцес нирки

Абсцес нирки — обмежене запалення нирки з утворенням заповненої гноєм порожнини. Захворювання розвивається при абсцедуванні карбункула або при закупорці артеріальних судин нирки інфікованим тромбом.


Клінічна картина при абсцесі нирки характеризується ознаками, властивими септичному захворюванню: висока температура тіла (до 40—41 °С), трясучий озноб, частий, слабкого наповнення пульс, задишка, спрага, загальна слабкість, головний біль, адинамія, ейфорія.


Хворі скаржаться на сильний біль у поперековій ділянці. При пальпації нирки біль посилюється, а сама нирка визначається збільшеною, твердою, напруженою. Відзначається різко виражене захисне напруження м’язів поперекової ділянки і передньої черевної стінки, позитивний симптом Пастернацького. Іноді хворі набирають вимушеного положення з підігнутою до живота ногою, спроба випрямити ногу супроводиться посиленням болю в поперековій ділянці на стороні ураження (ознака поширення запального процесу на клубово-поперековий м’яз — псоас-симптом).


Невідкладна допомога полягає в терміновій госпіталізації в урологічне відділення. Транспортують на носилках у положенні лежачи.

 

Вхід на сайт

Пошук

Спрощений пошук

Реклама

Дитячі колготки

будь ласка збережи

Допомога студенту

  • Микробиология
  • Анатомия людини
  • Інфекційні хвороби
  • Попередження

    При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на http://ambulance.at.ua обов'язково