Швидка медична допомога

Попередження

Цей сайт має інформаційний характер, при розумінні про захворювання необхідна кваліфікована медична допомога, не займайтеся самолікуванням - це може призвести до негативних наслідків для організму

Реклама

Статистика

Гіперосмолярна кома

Гіперосмолярна кома характеризується вираженою гіперглікемією, обезводнюванням, підвищеною осмолярністю крові, однак не супроводиться кетоацидозом, розвивається на фоні декомпенсованого цукрового діабету. Провокуючими факторами є надмірне введення вуглеводів, обезводнювання організму в результаті супровідної патології у(опік, ентерит, панкреатит), тривале застосування деяких лікарських засобів (діуретинів, імунодепресантів, глікокортикоїдів).


В основі патогенезу коми лежить позаклітинна гіперосмолярність, зумовлена гіперглікемією, гіпернатріємією і клітинною дегідратацією на фоні дефіциту інсуліну. Виражена дегідратація тканин головного мозку призводить до появи внутрішньомозкових і субдуральних крововиливів із розвитком неврологічної симптоматики і знепритомнення.


Відсутність кетоацидозу при гіперосмолярній комі зумовлена пригніченням ліполізу невеликими дозами інсуліну, високою концентрацією глюкози, наявністю запасу глікогену.


Клінічна картина. Гіперосмолярна кома розвивається повільно, переважно у хворих похилого віку. Настає сухість шкіри і слизових оболонок, сонливість, зниження тонусу очних яблук, звуження зіниць, артеріальна гіпотензія, тахікардія, задишка.


Для гіперосмолярної коми характерна неврологічна симптоматика: ністагм, м’язова гіпертонія, геміпарез, паралічі, афазія, патологічні рефлекси, відсутність сухожильних рефлексів, гіпертермія, геміанопсія.


Діагноз гіперосмолярної коми установлюють на підставі ознак дегідратації і неврологічної симптоматики, що розвинулись на фоні декомпенсованого цукрового діабету в осіб похилого віку. Важливе значення має також відсутність запаху ацетону у видихуваному повітрі. 


Диференціальний діагноз треба провадити передусім із гіперкетонемічною комою.


Невідкладна допомога: внутрішньовенна інфузія 0,45 або 0,9 % розчину натрію хлориду, інсулінотерапія.


Госпіталізація термінова у відділення реанімації та інтенсивної терапії. Транспортують на носилках у положенні лежачи.

 

Вхід на сайт

Пошук

Спрощений пошук

Реклама

Дитячі колготки

будь ласка збережи

Допомога студенту

  • Микробиология
  • Анатомия людини
  • Інфекційні хвороби
  • Попередження

    При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на http://ambulance.at.ua обов'язково