Швидка медична допомога

Попередження

Цей сайт має інформаційний характер, при розумінні про захворювання необхідна кваліфікована медична допомога, не займайтеся самолікуванням - це може призвести до негативних наслідків для організму

Реклама

Статистика

Емфізема середостіння

Емфізема середостіння (пневмомедіастинум) — скупчення повітря в клітковині середостіння. Розвивається при напруженому пневмотораксі, розриві трахеї, бронхів, ушкодженні стравоходу.
Стан потерпілого, як правило, тяжкий. У нього часте поверхове дихання і руховий неспокій внаслідок наростаючої гіпоксії і гіпоксемії. Шия різко збільшена в об’ємі, обличчя кулясте, очні щілини іноді цілком закриті, шкіра і слизові оболонки ціанотичні. Можлива тахікардія, підвищення, а потім зниження артеріального тиску. При пальпації визначається крепітація підшкірної клітковини, особливо в ділянці набряклої яремної ямки.
Невідкладна допомога. Якщо є тяжкі розлади дихання, треба терміново дренувати середостіння через розтин у ділянці яремної ямки. Після місцевої анестезії роблять розтин шкіри, вказівним пальцем тупо розшаровують клітковину і м’які тканини по задній поверхні грудини на всю довжину пальця; в утворену рану вводять гумову трубку з численними бічними отворами для виходу повітря (рис. 39).

При цьому старанно контролюють частоту дихання, пульсу, рівень артеріального тиску; При гострій недостатності дихання III ступеня застосовують інтубацію трахеї, хворого переводять на штучну вентиляцію легень з подачею кисню. У разі больового синдрому вводять промедол (1 мл 2 % розчину) або анальгін (2—4 мл 50% розчину); при штучній вентиляції легень можна вводити фентаніл (1—2 мл 0,005 % розчину). Водночас здійснюють усі заходи для ліквідації напруженого пневмотораксу.
Госпіталізація термінова у відділення торакальноі хірургії або в профільне хірургічне відділення. Транспортують у положенні напівсидячи.

 

Вхід на сайт

Пошук

Анатомия людини

 • http://anatomia.at.ua
 • Довідкова інформація по предмету Анатомія людини, для студентів різних навчальних закладів

  Мікробіологія

 • http://microbiology.ucoz.org
 • Довідкова інформація по предмету медична мікробіологія

  Інфекційні хвороби

 • http://infection.ucoz.org
 • Довідкова інформація по різних інфекційних захворювань людини

  Будь ласка збережи

  Спрощений пошук

  Реклама

  Дитячі колготки

  Реклама

  Попередження

  При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на http://ambulance.at.ua обов'язково

  Реклама