Швидка медична допомога

Попередження

Цей сайт має інформаційний характер, при розумінні про захворювання необхідна кваліфікована медична допомога, не займайтеся самолікуванням - це може призвести до негативних наслідків для організму

Реклама

Статистика

Ушкодження м’яких тканин

Ушиб — закрите одиночне або множинне ушкодження м’яких тканин. Виникає, як правило, при ударі тупим предметом або падінні на тверду поверхню.


Клінічна картина: біль і припухлість у місці ушкодження, іноді утворення підшкірного крововиливу або глибокої гематоми.


Невідкладна допомога: холод на місце ушкодження, давляча пов’язка, за показаннями — іммобілізація ушкодженої частини тіла. Надалі лікування, як правило, амбулаторне.


Розтяг зв’язкового апарату виникає при надміру травмуючому діянні на суглоб (удар, падіння, перерозгинання та ін.).


Клінічна картина: припухлість м’яких тканин, які оточують суглоб, згладженість його контурів, крововилив у порожнину суглоба (гемартроз), нечітко локалізована болючість при пальпації, обмеження рухів у суглобі.

Невідкладна допомога: холод на місце ушкодження, туга бинтова пов’язка або іммобілізація. Надалі лікування, як правило, амбулаторне; коли є ознаки гемартрозу — лікування в стаціонарі.


Рана — порушення цілості шкіри або слизових оболонок, нерідко з ушкодженням тканин, що знаходяться глибше.


Рани розрізняють за походженням (різані, колоті, ушиблені, рубані, вогнестрільні і т. п.), за глибиною проникнення (поверхневі і глибокі), за відношенням до ізольованих порожнин тіла (проникаючі й непроникаючі), за видом ранового каналу (дотичні, наскрізні, сліпі).


Клінічна картина характеризується такими основними ознаками: біль, зіяння, кровотеча. Множинні, глибокі й обширні рани, що супроводяться ушкодженням кісток (відкриті переломи), великих судин і нервів, внутрішніх органів, відривами сегментів кінцівок, можуть ускладнюватись гострою крововтратою і травматичним шоком.


Невідкладна допомога: тимчасове спинення кровотечі, обезболювання, накладення асептичної пов’язки, за показаннями — транспортна іммобілізація. При потребі (наявність ознак травматичного шоку) здійснюють весь комплекс невідкладних заходів, включаючи поповнення крововтрати (інфузійна терапія).


Госпіталізація термінова в хірургічне або травматологічне відділення (залежно від особливостей ушкодження). Транспортують на щиті і носилках.


При поверхневих ранах лікування амбулаторне.

 

Вхід на сайт

Пошук

Анатомия людини

 • http://anatomia.at.ua
 • Довідкова інформація по предмету Анатомія людини, для студентів різних навчальних закладів

  Мікробіологія

 • http://microbiology.ucoz.org
 • Довідкова інформація по предмету медична мікробіологія

  Інфекційні хвороби

 • http://infection.ucoz.org
 • Довідкова інформація по різних інфекційних захворювань людини

  Будь ласка збережи

  Спрощений пошук

  Реклама

  Дитячі колготки

  Реклама

  Попередження

  При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на http://ambulance.at.ua обов'язково

  Реклама