Швидка медична допомога

Попередження

Цей сайт має інформаційний характер, при розумінні про захворювання необхідна кваліфікована медична допомога, не займайтеся самолікуванням - це може призвести до негативних наслідків для організму

Реклама

Статистика

Паранефрит

Паранефрит — гнійно-запальний процес у навколонирковій клітковині. Розрізняють первинний паранефрит, при якому інфікування настає гематогенним шляхом із віддалених гнійних осередків, і вторинний, який розвивається як ускладнення гнійно-запального процесу в нирці.

Залежно від локалізації осередку запалення розрізняють передній, задній, верхній, нижній і тотальний паранефрит.


Абсцес, що утворився у навколонирковій клітковині, може проривати вперед — у черевну порожнину, вгору — у плевральну порожнину, дозаду — у найслабкіші місця поперекової ділянки (трикутник Пті, чотирикутник Лесгафта — Грінфельта), униз — у порожнину таза або через запірний отвір — на внутрішню поверхню стегна.


Клінічна картина. Захворювання розпочинається з підвищення температури тіла до 39—40 °С, ознобу. Через 3—4 доби з’являється біль у поперековій ділянці, болючість при пальпації у кістковертебральному куті і захисне напруження м’язів при легкій пальпації нирки на стороні ураження. Пізніше у хворих виявляють вигин хребта в поперековому відділі внаслідок скорочення поперекових м’язів, позитивний псоас-симптом, пастозність і місцеву гіперемію шкіри, припухлість у поперековій ділянці.


Невідкладна допомога полягає в терміновій госпіталізації в урологічне відділення. Транспортують на носилках у положенні лежачи.

 

Вхід на сайт

Пошук

Анатомия людини

 • http://anatomia.at.ua
 • Довідкова інформація по предмету Анатомія людини, для студентів різних навчальних закладів

  Мікробіологія

 • http://microbiology.ucoz.org
 • Довідкова інформація по предмету медична мікробіологія

  Інфекційні хвороби

 • http://infection.ucoz.org
 • Довідкова інформація по різних інфекційних захворювань людини

  Будь ласка збережи

  Спрощений пошук

  Реклама

  Дитячі колготки

  Реклама

  Попередження

  При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на http://ambulance.at.ua обов'язково

  Реклама