Швидка медична допомога

Попередження

Цей сайт має інформаційний характер, при розумінні про захворювання необхідна кваліфікована медична допомога, не займайтеся самолікуванням - це може призвести до негативних наслідків для організму

Реклама

Статистика

Особливості роботи бригади швидкої медичної допомоги при викликах з приводу кримінальних випадків

Прибувши на місце події, лікар бригади усуває всіх сторонніх осіб, стежить за тим, щоб обстановка залишалась незміненою (не допускає переставляння меблів, перекладання, прибирання ” або знищення паперів та ін,).    

Потерпілому подають допомогу, але з мінімальним, викликаним тільки надзвичайною необхідністю порушенням розташування предметів на місці події.

При виявленню знарядь злочину  персонал бригади вживає заходів для їх збереження до прибуття міліції або представників прокуратури у тому вигляді і на тому ж місці, де їх було виявлено, пам’ятаючи, що На знаряддях злочину, предметах, які оточують потерпілого, можуть залишитися сліди крові, відбитки пальців і т. д.  

Зброю, яка на момент приїзду бригади швидкої допомоги була затиснута в руках потерпілого, залишають у тому ж вигляді. Про здачу знарядь злочину представникам органів міліції або прокуратури лікар повинен одержати розписку. Петлі, застосовані для повішення або задушення, не розв’язують, а перерізують і також залишають на місці.

У разі отруєння треба з особливою обережністю поводитись з усіма предметами, Що містять токсичні речовини або підозрілими на їх вміст, особливо якщо з діагностичною метою доводиться; визначати зовнішній вигляд і запах речовини. У деяких; випадках досить визначити запах повітря, яке видихає потерпілий.

При опитуванні потерпілого й осіб, які його оточують, треба якомога точніше з’ясувати причину та обставини, за яких заподіяні ті чи інші ушкодження.

Опитуючи хворих з явищами харчової інтоксикації,  треба з’ясувати, які продуктивна думку самого хворого або осіб, що його оточують, могли стати джерелом захворювання, де ці продукти було куплено та ін. Водночас з'ясовують, чи немає у когось із тих, хто споживав ці продукти, ознак захворювання; хоча б слабких і малопомітних. Треба негайно взяти матеріал для аналізів (блювотні маси, сеча, кал та ін.).             

При явно виражених ознаках біологічної смерті (трупні плями, заклякнення) труп треба зберегти в тому ж положенні. У разі потреби персонал повинен з метою встановлення факту смерті провести обстеження, навіть якщо це буде пов’язано із зміною положення трупа. Змивати плями крові і бруду категорично забороняється.             

Про всі кримінальні або підозрілі на кримінальні випадки, а також у разі раптової смерті, замахові на самогубство лікар швидкої допомоги повинен негайно сповістити міліцію і старшого чергового лікаря, центральної диспетчерської з обов’язковим зазначенням у виїзній карті передачі інформації, номера телефону та прізвища особи, яка прийняла повідомлення. При госпіталізації потерпілого лікар зобов’язаний із приймального відділення лікарні повідомити старшого лікаря центральної диспетчерської, в яку лікарню госпіталізовано потерпілого.

Видача висновків про причину смерті не входить до обов’язків лікаря  швидкої допомоги, оскільки тільки поверхового огляду для цього не досить.

При виявленні трупа з підозрою на насильственну смерть лікар швидкої допомоги не має права залишати місце події без дозволу співробітників міліції або прокуратури.

Якщо труп виявлено в громадському транспорті, вживають заходів для звільнення вагона (або купе), салоні автомобіля і т. д. від усіх пасажирів, за винятком осіб, залучених свідками. Тролейбус, автобус та інший вид транспорту, зупинка якого не заважає рухові, має бути зупинений біля тротуару. Лікар повинен забезпечити недоторканність трупа і чекати приїзду співробітників міліції або прокуратури.

Трамвай, метро, електропоїзд з дозволу лікаря швидкої допомоги продовжують рух за маршрутом з посадкою і висадкою пасажирів на всіх станціях (за винятком посадки і висадки у вагон або купе, в якому міститься труп) до кінцевої зупинки або станції, де бригада швидкої допомоги має дочекатися співробітників міліції або прокуратури.

Якщо виявлено померлого з ознаками насильственної смерті на вулиці, тротуарі , центральної частини міста, в районі з жвавим рухом транспорту або пішоходів та в інших громадських місцях (в установах, на платформах і станціях метро, вокзалів, у магазинах, кінотеатрах тощо), труп переносять або в розташоване поблизу окреме приміщення, виділене адміністрацією установи, підприємства, станції, вокзалу, або  в салон санітарного автомобіля.

Усі відомості про кримінальні випадки можуть бути повідомлені тільки представникам міліції та адміністрації станції швидкої допомоги.

Вхід на сайт

Пошук

Спрощений пошук

Реклама

Дитячі колготки

будь ласка збережи

Допомога студенту

  • Микробиология
  • Анатомия людини
  • Інфекційні хвороби
  • Попередження

    При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на http://ambulance.at.ua обов'язково