Швидка медична допомога

Попередження

Цей сайт має інформаційний характер, при розумінні про захворювання необхідна кваліфікована медична допомога, не займайтеся самолікуванням - це може призвести до негативних наслідків для організму

Реклама

Статистика

Перекрут сім'яного канатика

Перекрут сім’яного канатика часто описують як заворот яєчка, оскільки основна симптоматика захворювання пов’язана із змінами, що відбуваються в яєчку. Найчастіше трапляється у дітей і юнаків, рідше — в осіб віком 60—70 років.


Перекрут сім’яного канатика найчастіше спостерігається при травмі, фізичному напруженні, різкому кровонаповненні статевих органів. Цьому сприяє вільне розташування сім’явиносної протоки і судинно-нервового пучка. Звичайно вважають, що без операції необоротна деструкція яєчка настає через 5—12 год після виникнення гострого болю в яєчку.


Клінічна картина. Характерний гострий початок захворювання. Першим симптомом перекруту сім’яного канатика є раптовий сильний біль, що локалізується в яєчку або мошонці на стороні ураження й іррадіює за ходом сім’яного канатика в пахову ділянку. Можлива нудота, блювання. Яєчко набрякле, нерідко підтягнуте до зовнішнього отвору пахового каналу, що пов’язано з укороченням сім’яного канатика.


Швидкий і ранній набряк мошонки на стороні ураження звичайно поширюється тільки до її шва і вгору до місця перекруту канатика. Шкіра мошонки може бути фіксована до прилеглих органів.


Захворювання потрібно диференціювати з орхітом, епідидимітом, нагноєною кістою сім’яного канатика, защемленою паховою грижею.


Невідкладна допомога полягає в екстреній госпіталізації в урологічне відділення. Транспортують на носилках у положенні лежачи.

 

Вхід на сайт

Пошук

Анатомия людини

 • http://anatomia.at.ua
 • Довідкова інформація по предмету Анатомія людини, для студентів різних навчальних закладів

  Мікробіологія

 • http://microbiology.ucoz.org
 • Довідкова інформація по предмету медична мікробіологія

  Інфекційні хвороби

 • http://infection.ucoz.org
 • Довідкова інформація по різних інфекційних захворювань людини

  Будь ласка збережи

  Спрощений пошук

  Реклама

  Дитячі колготки

  Реклама

  Попередження

  При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на http://ambulance.at.ua обов'язково

  Реклама