Швидка медична допомога

Попередження

Цей сайт має інформаційний характер, при розумінні про захворювання необхідна кваліфікована медична допомога, не займайтеся самолікуванням - це може призвести до негативних наслідків для організму

Реклама

Статистика

Гострий простатит

Простатит — запалення передміхурової залози — одне з найбільш частих урологічних запальних захворювань у чоловіків віком ЗО—50 років. Інфекція потрапляє в передміхурову залозу висхідним шляхом із заднього відділу сечовипускного каналу або гематогенним шляхом із віддалених гнійних осередків, іноді проникнення інфекції пов’язане з проведенням інструментальних досліджень (бужування сечовипускного каналу та ін.).

Розрізняють катаральний, паренхіматозний, фолікулярний простатит і абсцес передміхурової залози.

Клінічна картина. При катаральному простатиті хворі скаржаться на часте, дещо болюче сечовипускання в нічну пору. При пальцьовому ректальному дослідженні визначається легка пастозність передміхурової залози.

Фолікулярний простатит характеризується появою тупого або ниючого болю в ділянці промежини, який іррадіює в головку статевого члена і пряму кишку. Сечовипускання стає частим, болючим, утрудненим. Температура тіла підвищується до 38—39 °С. При пальцьовому ректальному дослідженні передміхурова залоза збільшена, асиметрична, тверда, різко болюча.

При гострому паренхіматозному простатиті виникає сильний біль при сечовипусканні і дефекації, температура тіла підвищується до 39—40 °С, відзначаються озноб, загальна слабкість, спрага, сухість у роті, втрата апетиту. Іноді розвивається гостра затримка сечі. При пальцьовому ректальному дослідженні передміхурова залоза збільшена, напружена, з нечіткими контурами, різко болюча.

Для абсцесу передміхурової залози характерні постійний сильний біль у ділянці промежини, особливо виражений при сечовипусканні і дефекації, утруднення сечовипускання аж до повної затримки сечі, висока температура тіла (до 40°С), озноб, рясний піт, тахікардія, задишка, головний біль, загальна слабкість. Захворювання розвивається протягом 7—10 днів. Клінічний перебіг залежить від величини абсцесу.

Абсцес передміхурової залози може самостійно прорвати у сечовипускний канал, сечовий міхур, пряму кишку і в ділянку промежини.

Невідкладна допомога полягає в терміновій госпіталізації в урологічне відділення. Транспортують на носилках у положенні лежачи.

Вхід на сайт

Пошук

Анатомия людини

 • http://anatomia.at.ua
 • Довідкова інформація по предмету Анатомія людини, для студентів різних навчальних закладів

  Мікробіологія

 • http://microbiology.ucoz.org
 • Довідкова інформація по предмету медична мікробіологія

  Інфекційні хвороби

 • http://infection.ucoz.org
 • Довідкова інформація по різних інфекційних захворювань людини

  Будь ласка збережи

  Спрощений пошук

  Реклама

  Дитячі колготки

  Реклама

  Попередження

  При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на http://ambulance.at.ua обов'язково

  Реклама