Швидка медична допомога

Попередження

Цей сайт має інформаційний характер, при розумінні про захворювання необхідна кваліфікована медична допомога, не займайтеся самолікуванням - це може призвести до негативних наслідків для організму

Реклама

Статистика

Апостематозний пієлонефрит

Апостематозний пієлонефрит — гнійно-запальне захворювання, при якому в корковій речовині нирок утворюються множинні дрібні абсцеси. Виникає як ускладнення гострого вторинного пієлонефриту.


Клінічна картина. Стан хворого тяжкий. Температура тіла підвищується до 40 °С, відзначається трясучий озноб, рясний піт, швидко наростаюча слабкість, адинамія, головний біль, нудота, блювання, тахікардія, іктеричність склер. Озноб може тривати від 10—15 хв до 1 год, іноді він повторюється по кілька разів протягом доби. Часто після припинення ознобу спостерігається зниження температури тіла до нормальних цифр, сильне потовиділення і зменшення інтенсивності болю в поперекозій ділянці. У хворих на сечокам’яну хворобу озноб найчастіше виникає після приступу ниркової кольки.


М’язи поперекової ділянки і передньої черевної стінки напружені. Нирка при пальпації збільшена, тверда, болюча. Відзначається позитивний симптом Пастернацького на стороні ураження.


Невідкладна допомога полягає в терміновій госпіталізації хворого в урологічне відділення. Транспортують на носилках у положенні лежачи.

 

Вхід на сайт

Пошук

Анатомия людини

 • http://anatomia.at.ua
 • Довідкова інформація по предмету Анатомія людини, для студентів різних навчальних закладів

  Мікробіологія

 • http://microbiology.ucoz.org
 • Довідкова інформація по предмету медична мікробіологія

  Інфекційні хвороби

 • http://infection.ucoz.org
 • Довідкова інформація по різних інфекційних захворювань людини

  Будь ласка збережи

  Спрощений пошук

  Реклама

  Дитячі колготки

  Реклама

  Попередження

  При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на http://ambulance.at.ua обов'язково

  Реклама