Швидка медична допомога

Категорії розділу

ДОГЛЯД ЗА ПАЦІЄНТОМ У ПЕРЕДОПЕРАЦІЙНИЙ І ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНИЙ ПЕРІОДИ [13]
Кровотеча [4]
Десмургія [6]

Попередження

Цей сайт має інформаційний характер, при розумінні про захворювання необхідна кваліфікована медична допомога, не займайтеся самолікуванням - це може призвести до негативних наслідків для організму

Реклама

Статистика

Долікарська невідкладна допомога

Головна » Статті » ДОГЛЯД ЗА ПАЦІЄНТОМ У ПЕРЕДОПЕРАЦІЙНИЙ І ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНИЙ ПЕРІОДИ

Основні післяопераційні ускладнення та засоби їх профілактики

Хірургічна операція і наркоз викликають певні зміни в органах і системах хворого, які є відповіддю організму на операційну травму. Ці зміни носять загальний характер і спрямовані на відновлення гомеостазу (сталості внутрішнього середовища). При нормальному («гладкому») перебігу післяопераційного періоду реактивні зміни виражені помірно і спостерігаються протягом 2 – 3 днів після хірургічного втручання.
Можливі ускладнення після операції з боку органів і систем поділяються на ранні і пізні (реабілітаційна стадія). В табл. 1 розглянуто симптоми, причини післяопераційних ускладнень і заходи щодо їх профілактики.
Ранні післяопераційні ускладнення виникають під час перебування хворого в стаціонарі і зумовлені операційною травмою, наслідками наркозу і вимушеним положенням пацієнта.
Пізні післяопераційні ускладнення можуть виникнути після виписки з лікувально-профілактичного закладу з боку органів, на яких проводилася операція (наприклад, спайкова хвороба, фантомні болі після ампутації кінцівки). З боку рани, свищі, післяопераційна грижа, келоїдний рубець. Лікування амбулаторне або хірургічне.

Категорія: ДОГЛЯД ЗА ПАЦІЄНТОМ У ПЕРЕДОПЕРАЦІЙНИЙ І ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНИЙ ПЕРІОДИ | Додав: sport (10.11.2016)
Переглядів: 51 | Теги: Основні післяопераційні ускладнення
Всього коментарів: 0
avatar

Вхід на сайт

Пошук

Спрощений пошук

Реклама

Дитячі колготки

будь ласка збережи

Допомога студенту

  • Микробиология
  • Анатомия людини
  • Інфекційні хвороби
  • Попередження

    При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на http://ambulance.at.ua обов'язково