Швидка медична допомога

Категорії розділу

ДОГЛЯД ЗА ПАЦІЄНТОМ У ПЕРЕДОПЕРАЦІЙНИЙ І ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНИЙ ПЕРІОДИ [13]
Кровотеча [4]
Десмургія [6]

Попередження

Цей сайт має інформаційний характер, при розумінні про захворювання необхідна кваліфікована медична допомога, не займайтеся самолікуванням - це може призвести до негативних наслідків для організму

Реклама

Статистика

Долікарська невідкладна допомога

Головна » Статті » ДОГЛЯД ЗА ПАЦІЄНТОМ У ПЕРЕДОПЕРАЦІЙНИЙ І ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНИЙ ПЕРІОДИ

Підготовка до планової операції

Планові хворі поступають в стаціонар частково або повністю обстеженими, з встановленим або можливим діагнозом. Повноцінне обстеження в поліклініці значно скорочує діагностичний етап в стаціонарі і скорочує передопераційний період і загальну тривалість перебування хворого в лікарні, що знижує частоту виникнення госпітальної інфекції.
Перед операцією, особливо на органах черевної порожнини, важливо очистити шлунково-кишковий тракт, так як в післяопераційному періоді у результаті операційної травми спостерігається пригнічення перистальтики кишечника, і вміст кишечника може служити джерелом інтоксикації.
Підвищений газоутворення і здуття кишечника можуть викликати больові відчуття, порушення серцево-судинної і дихальної діяльності. Тому через 3 – 4 дні до планової операції призначають дієту з виключенням газоутворюючих продуктів (молоко, чорний хліб, капуста та ін). Увечері напередодні операції та вранці за 3 год до неї виконуються очисні клізми. Напередодні операції дозволяється легка вечеря в 17.00 – 18.00 год.
В день операції категорично забороняється пити і їсти, так як виникає загроза аспірації (при проведенні наркозу) і розвитку серйозних легеневих ускладнень.
Попередження гнійних ускладнень пов'язано з підготовкою операційного поля. Напередодні операції призначають загальну гігієнічну ванну, змінюють натільну і постільну білизну, а вранці перед операцією збривають волосяний покрив не тільки в області операційного розрізу, але і на значній відстані від нього.
При операціях на органах черевної порожнини обов'язково збривають волосся на грудній клітці і в області лонного зчленування, а при операціях на грудній клітці та органах грудної порожнини – в пахвових западинах. За наявності гнійничкових захворювань та мікротравми на шкірі їх обробляють антисептичними розчинами (наприклад, діамантовим зеленим).
Безпосередньо перед операцією пацієнт повинен провести всі гігієнічні заходи: прополоскати порожнину рота і почистити зуби, зняти знімні зубні протези і контактні лінзи, лак для нігтів і прикраси, спорожнити сечовий міхур.
Як правило, напередодні операції проводять вечірню і ранкову (за 30 хв до операції) премедикацію (2 % розчин промедолу – 1 мл, атропіну сульфат – 0,01 мг/кг маси тіла, димедрол – 0,3 мг/ кг маси тіла).

Категорія: ДОГЛЯД ЗА ПАЦІЄНТОМ У ПЕРЕДОПЕРАЦІЙНИЙ І ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНИЙ ПЕРІОДИ | Додав: sport (10.11.2016)
Переглядів: 54 | Теги: Підготовка до планової операції
Всього коментарів: 0

Вхід на сайт

Пошук

Спрощений пошук

Реклама

Дитячі колготки

будь ласка збережи

Допомога студенту

  • Микробиология
  • Анатомия людини
  • Інфекційні хвороби
  • Попередження

    При будь-якому використанні матеріалів сайту - посилання на http://ambulance.at.ua обов'язково