Всього матеріалів в каталозі: 626
Показано матеріалів: 611-620
Сторінки: « 1 2 ... 60 61 62 63 »

Кровотеча | Переглядів: 1212 |

Хірургічна операція і наркоз викликають певні зміни в органах і системах хворого, які є відповіддю організму на операційну травму. Ці зміни носять загальний характер і спрямовані на відновлення гомеостазу (сталості внутрішнього середовища). При нормальному («гладкому») перебігу післяопераційного періоду реактивні зміни виражені помірно і спостерігаються протягом 2 – 3 днів після хірургічного втручання.


Після операції на органах черевної порожнини під місцевим знеболенням хворого слід покласти в ліжко так, щоб рана перебувала в спокої. Якщо хірург не дає спеціальних вказівок, найбільш зручним буде положення з піднятим головним кінцем ліжка і злегка зігнутими ногами.


Введення наркотичних і болезаспокійливих засобів має велике значення для посилення глибини дихання.

З метою поліпшення кровообігу і попередження післяопераційних легеневих ускладнень хворий отримує камфорне масло по 2 – 3 мл до 3 – 4 разів на добу (обов'язково в підігрітому вигляді).


Важливим для попередження легеневих ускладнень є захист хворого від охолодження під час транспортування з операційної в палату. Його потрібно вкрити, укутати, так як в операційній температура повітря вище, ніж в коридорах, а при транспортуванні можливий вплив протягів.


У перші 2 – 3 год після наркозу хворому не дають ні пити, ні їсти.

При появі блювоти голову хворого повертають на бік, до рота підставляють лоток або підкладають рушник, з порожнини рота видаляють блювотні маси з тим, щоб не сталася аспірація (попадання блювотних мас у дихальні шляхи), а в подальшому – ателектаз легенів.


Після наркозу хворого укладають в тепле ліжко на спину (голову набік) або на бік (щоб попередити западання язика) на 4 – 5 год без подушки, обкладають грілками. Будити хворого не слід.

Одразу ж після операції на ділянку операційної рани бажано покласти на 4 – 5 год мішок з піском або гумовий міхур з льодом.


Деякі хворі мають підвищену чутливість до новокаїну, у зв'язку з чим у них після операції під місцевим знеболенням можуть виникнути загальні розлади: слабкість, падіння артеріального тиску, тахікардія, блювання, ціаноз.